Wystawianie faktur w firmie

 

Patrząc z perspektywy ostatniego dziesięciolecia możemy łatwo zauważyć, jak wielkie zmiany nastąpiły w dziedzinie księgowości. Toporne procedury księgowe zostały zastąpione przez dzieło postępu technologicznego – programy do wystawiania faktur oraz zaawansowane programy do prowadzenia księgowości. “Korzyści wynikające z użytkowania takiego programu są ogromne – oszczędności czasu, stresu związanego z możliwymi błędami” mówi przedstawiciel http://www.lefthand.pl , ale pozostaje pytanie, w jaki sposób wybrać najlepszy program do faktur?

 

 

Aktualne przepisy a program do fakturowania

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na aktualizację programu, uwzględniające nieustanne modyfikacje przepisów w zakresie prawa podatkowego. To, jak ma wyglądać faktura, jest określone w przepisach. Musi ona zawierać stałe elementy, takie jak:

  • dane kupujące
  • dane sprzedające
  • określone ilości i przedmiotu sprzedaży
  • określenie stawki podatkowej
  • data i miejsce zakupu.

 

Księgowi pracujący z programem do fakturowania.

 

Określona w przepisach forma nie może zostać zmieniona, a nieprawidłowo wypełnione faktury mogą być przyczyną rozpoczęcia postępowania Urzędu Skarbowego.

 

Warto patrzeć także na funkcje oprogramowania – czy zawiera funkcję generowania raportów w określonym formacie, przesyłania danych do urzędu skarbowego lub innych instytucji czy też możliwość prostej rozbudowy o nowe funkcjonalności? Należy mieć bowiem na uwadze fakt, że program do wystawiania faktur musi być elastycznym, prostym w użyciu rozwiązaniem. Tylko wtedy będzie mógł spełniać swoje zadanie i ułatwi pracę w każdej firmie.