Jakie są najważniejsze cechy efektywnych systemów teleinformatycznych dla firm

W firmach w których kontakt z klientem jest jedną z podstaw funkcjonowania (na przykład różnego rodzaju call oraz contact centers), absolutnie niezbędne staje się wdrożenie oraz korzystanie z systemu teleinformatycznego. Ułatwia on znacznie organizację rozmów z klientami za pośrednictwem telefonu oraz innych dróg kontaktu (na przykład poczty elektronicznej czy komunikatorów internetowych.

Stworzenie dobrego, stabilnego systemu teleinformatycznego nie jest rzeczą prostą. Wymaga współpracy doświadczonych projektantów, programistów, testerów, wdrożeniowców i serwisantów. Jego efektywna eksploatacja zależna jest nie tylko od cech samego systemu, ale również otwartości i chęci nauki samych użytkowników.

W produkcji wysokiej klasy systemów teleinformatycznych specjalizuje się na przykład ta firma –  www.alfavox.pl. Na jakich najważniejszych aspektach skupia się, oferując swoim klientom nowoczesne rozwiązania pozwalające na lepszą komunikację z konsumentami, zarządzanie czasem pracy w call center czy rejestrację poszczególnych prób kontaktu z odbiorcą?

  1. Funkcjonalność.

Nie można mówić o efektywnym, przydatnym systemie teleinformatycznym, jeśli nie będzie on oferował funkcji, których oczekuje klient. Zależne od tego na jakim polu działania firmy będzie się skupiać dany program, jego opcje mogą być różnorodne. Muszą jednak zostać zaprojektowane w taki sposób, by użytkownik nie miał poczucia braku bardzo potrzebnych i dla niego oczywistych opcji. Nad rozwiązaniem tej kwestii czuwają projektanci oraz programiści, decydujący o tym, jakie dokładnie opcje otrzyma dany system.

  1. Łatwość obsługi.

Z punktu widzenia klienta korzystającego z systemu teleinformatycznego (czyli firmy, do której taki system zostanie wdrożony), jedną z najważniejszych cech używanego oprogramowania jest jego intuicyjność oraz łatwość obsługi. Owszem, pracownicy powinni być nastawieni na to, że pełne opanowanie nowego oprogramowania zajmie im zapewne chwilę czasu, jednak tego rodzaju aplikacje nie mogą cechować się zbyt wysokim i skomplikowanym stopniem obsługi. Mają przecież ostatecznie ułatwiać pracę w organizacji, a nie ją jeszcze bardziej komplikować.

  1. Bezawaryjność.

System teleinformatyczny nie powinien zostać skierowany do szerokiej dystrybucji nie tylko bez wcześniejszego przetestowania wszystkich jego opcji, ale również wyszukania ewentualnych bugów. W czasie projektowania oraz pisania oprogramowania błędy się zdarzają i jest to rzecz całkowicie normalna. W ich zlokalizowaniu niezbędna staje się praca testerów, którzy dzięki swojej pracy polegającej na wskazywaniu istotnych błędów na etapie tworzenia oprogramowania, są w stanie zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia awarii już w czasie eksploatacji systemu przez odbiorców.

  1. Wsparcie serwisowe.

Mimo najlepszych chęci wytwórców systemów teleinformatycznych, ryzyka występowania różnorodnych problemów w czasie używania oprogramowania nie da się całkowicie uniknąć. W takiej sytuacji niezwykle istotna staje się możliwość otrzymania profesjonalnego wsparcia serwisowego od producenta systemów.