Jak wygląda film zrealizowany dronem

 

Pierwotnie wykorzystywano je tylko do celów militarnych, zrzucano nimi bomby w trakcie wojen. Obecnie ich zastosowanie nieco się poszerzyło. Drony, bo o nich mowa, to bezzałogowe statki powietrzne, na których można zainstalować kamerą z nadajnikiem. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza usługa filmowania dronem, która pozwala na osiągnięcie zdumiewających efektów zdjęciowych, i ta metoda filmowania jest obecnie wykorzystywana w wielu dziedzinach.

 

 

Na rynku istnieje wiele firm oferujących filmowanie dronem. Ale większość z nich nie realizuje tylko samych zdjęć. Usługi takich firm są poszerzone o przygotowanie specjalnej oferty i postprodukcję jak na przykład tu – Flydron, gdzie można liczyć na realizację firmowych jak i indywidualnych zleceń. Decyzja o wyborze usługi filmowania zależy od klienta: czy chce otrzymać tylko „surowe” nagrania, czy profesjonalnie przygotowaną relację albo videoclip.

 

 

Z jakich usług można wybierać? Lista poniżej:

 

 1. Stworzenie scenariusza – firmy oferują przygotowanie wcześniej scenariusza i zrealizowanie według jego wytycznych nagrań, jest to bardzo dobra opcja, która pozwala na przygotowanie spójnego materiału z wykorzystaniem najlepszych ujęć.

 2. Ujęcia z drona (lotnicze) – są to standardowe ujęcia wykorzystywane z lotu dronem, pozwalają na wykonanie wysokiej jakości ujęć z góry, co pozwala na pokazanie krajobrazu, wielkości publiki, otoczenia.

 3. Ujęcia z kamery naziemnej – to podstawowe ujęcia, do których nie trzeba używać drona, ale świetnie uzupełnią i urozmaicą powstały na końcu film.

 4. Tło muzyczne lub muzyka dedykowana – przygotowanie muzyki z użyciem gotowych nagrań z bazy udostępnionej firmie, niestety film wykonany bez muzyki nie jest atrakcyjny, przy pomocy nagrań można budować napięcie, skupić uwagę i taki film będzie się po prostu dobrze oglądać

 5. Recorder do nagrywania dźwięków (koncertów, przemówień, wywiadów) – ta oferta pozwala na zarejestrowanie dźwięku z wydarzeń i następnie wykorzystanie ich w przygotowanym później filmie, szczególnie ważne dla dokumentacji koncertów czy wesel.

 6. Napisy w filmie – graficy mogą przygotować spersonalizowane napisy, tytuł, znaki graficzne, wszystko zależy od życzenia klienta

 7. Wizualizacje i grafika 3D – podobnie jak w poprzednim punkcie, graficy oferują umieszczenie spersonalizowanych grafik, a także dodawanie specjalnych efektów do filmu,

 8. Transmisja na żywo z koncertu lub wydarzenia – możliwa jest transmisja do dowolnego urządzenia działającego w rozdzielczości HD zdolnego do odbioru sygnału (telebimy, projektory, komputery, transmisja TV), filmowanie dronem może pomóc w sytuacjach spornych na meczach,

 9. Montaż – połączenie ze sobą zdjęć zgodnie ze scenariuszem

 10. Postprodukcja – poprawienie wykonanych zdjęć, dodanie kolorów, zmiana nasycenia, stylizacja retro, poprawa kontrastu czy zdjęcia biało-czarne

 11. Dojazd i przemieszczanie się na miejscu realizacji – to standardowa usługa, firma może filmować z różnych miejsc

 12. Konsultacje podczas powstawaniu projektu – realizatorzy będą się kontaktować ze zleceniodawcą na temat postępu realizacji projektu i wprowadzania zmian.

 13. Dostarczenie gotowego materiału w wybranej formie (do pobrania, pendrive, płyta DVD, inne) – materiały przygotowane w formie filmu, jak i wykonane zdjęcia w gotowej formie są udostępnione klientom.