Czy warto kupić drukarkę 3D do domu?

Osobiście jestem zdania, że zakup drukarki 3D ma największy sens w biznesie. Jeżeli będziesz w firmie wykorzystywał druk 3D, to wtedy zakup tego urządzenia ma sens. Natomiast kupowanie drukarki 3D z http://envisiontec.pl , lub dowolnego innego sklepu do użytku domowego nie jest najlepszą decyzją.

Jednak wszystko zależy od Ciebie.

Nie mam pojęcia jakie masz hobby. Wiem, że dla większości osób drukarka 3D to będzie po prostu kolejny gadżet. Taki jak wszystkie inne. Po kilku dniach się nią znudzą. Problem w tym, że koszt zakupu tego urządzenia może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Jednak jeżeli jesteś pasjonatem nowych technologii, albo lubisz majsterkować to wtedy drukarka 3D jest świetnym pomysłem. Pozwoli Ci ona zrealizować praktycznie każdy twój pomysł. Jeżeli dodatkowo nauczysz się projektowania 3D (a dzisiejsze programy pod tym względem są naprawdę proste do opanowania), to wtedy nie będziesz miał praktycznie żadnych ograniczeń.


W drukarkach 3D możesz z powodzeniem realizować bardzo skomplikowane pomysły, oraz najprostsze projekty. Wszystko zależy od tego czego chcesz. Już dzisiaj za ich pomocą możesz tworzyć różnego rodzaju mechanizmy, a jeżeli masz dzieci to nawet zabawki dla nich.

Reasumując – uważam, że w większości przypadków kupowanie drukarek 3D do domu mija się z celem. Praktycznie każdej osobie zabawa nimi szybko się znudzi. Jednak jeżeli ktoś jest pasjonatem takich rozwiązań, to jest to świetny zakup, który zapewni mu praktycznie nieskończoną rozrywkę.