Banki przyszłości

 

Pamiętam start banku Alior Sync. Sam byłem zachwycony ich propozycją – brak oddziałów banku, wszystko do załatwienia online. Co prawda przy realizacji tych planów było kilka niedociągnięć, jednak i tak ostateczny rezultat był świetny. Ten wirtualny bank został stworzony między innymi przez firmę https://www.alfavox.pl/alfavox-wdrozyl-platforme-dla-wirtualnego-oddzialu-w-banku-alior-sync , która odpowiada za kwestie techniczne.

 

 

 

Dlaczego wirtualne banki to przyszłość?

Powodów jest wiele. Przede wszystkim w ten sposób nie trzeba chodzić do siedziby banku. Dzisiaj większość ludzi narzeka na brak czasu. Przez to konieczność wizyty w oddziale banku jest męcząca. A gdy istnieje alternatywa, w której nie trzeba w ogóle ruszać się z domu i wszystko można załatwić w wirtualnym banku, to wiele osób właśnie z niej skorzysta.
W wirtualnych bankach nie trzeba stać w kolejkach. Alior Sync o ile dobrze pamiętam jako jeden z pierwszych banków wprowadził pomoc poprzez czat online, albo rozmowy video. Oczywiście tam czasem były kolejki, jednak czym innym jest jechać specjalnie do siedziby banku i tam dodatkowo czekać w kolejce, a czym innym wejść do wirtualnego banku i poczekać chwilę na połączenie z konsultantem.

 

Wirtualne banki są coraz bardziej popularne na świecie.

Wirtualne banki są coraz bardziej popularne.

 

Druga opcja jest o wiele mniej frustrująca. Dlatego też uważam, że wirtualny bank jest przyszłością. Dzisiaj praktycznie każdy bank oferuje możliwość założenia konta bez wychodzenia z domu. Jak dla mnie jest to ogromna zmiana na plus. Sam byłem w banku może dwa razy i nie wspominam tego dobrze. Stanie w kolejkach, niemiła obsługa, próba wciskania mi dodatkowych produktów.
Wiem, że nie zawsze tak jest. Jednak gdy wszystko załatwiam w wirtualnym banku, to nie muszę się nawet narażać na to. Właśnie dlatego jestem ogromnym fanem tego rozwiązania i uważam, że stoi przed nim świetlana przyszłość.